Απαγοητευτική η Εθνική.

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 3.6.10

Την ήττα με 2-0 γνώρισε το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα όπου αντιμετώπισε σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας την Παραγουάη. Τα γκολ για την ομάδα της Παραγουάης πέτυχαν οι Βέρα στο 7' και Μπάριος στο 25'. Με σύστημα 4-3-3 παρέταξε την Εθνική Ελλάδος ο Ότο Ρεχάγκελ, η οποία εμφανίστηκε ασύνδετη και απλά παρακολουθούσε τους παίκτες της Παραγουάης να πετυχαίνουν γκολ και να δημιουργούν φάσεις στο πρώτο δεκάλεπτο. Στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου οι διεθνείς μας αντέδρασαν όμως δεν ήταν αρκετό για να αλλάξει η εικόνα του αγώνα.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Ελλάδα (Ότο Ρεχάγκελ): Τζόρβας, Σεϊταρίδης, Τοροσίδης, Α. Παπαδόπουλος, Κυργιάκος (46' Βύντρα), Τζιόλης, Κατσουράνης (58' Πατσατζόγλου), Νίνης (46' Καραγκούνης), Σαμαράς, Σαλπιγγίδης (46' Χαριστέας), Καπετάνος (75' Σπυρόπουλος).

Παραγουάη (Χεράρδο Μαρτίνο): Βίγιαρ, Βερόν (74' Σαντάνα), Μορέλ (65' Κανίσα), Μπόνετ (61' Mπαρέτο), Τόρες, Ντα Σίλβα, Βέρα (61' Αλκάρας), Β. Κάσερες, Ριβέρος (79' Ορτιγίσα), Σάντα Κρους, Μπάριος (61' Μπενίτες).