ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΕΣΑ 6-1

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 23.7.10

Τυπική διαδικασία ήταν η ρεβάνς για τους ερυθρόλευκους έπειτα από το 0-5 του προηγούμενου αγώνα. Στο μηδέν έμειναν οι δυο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν έξι τέρματα με τους Ντουντού 47', Ντάρμπισιρ 53', Μαρέσκα 75', Ντουντού 78', Φετφατζίδης 89' και Μαρέσκα στο 90+1 ενώ για την Μπέσα ισοφάρρησε προσωρινά ο Λαζαρέφκσι στο 48 με εκτέλεση φάουλ. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν ευκαιρίες και για άλλα τέρματα και πλέον περιμένουν στην επόμενη φάση να αντιμετωπίσουν την Μακάμπι Τελ Αβίβ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Έβαλντ Λίνεν): Πάρντο, Γκαλίτσιος, Χολέμπας, Ραούλ Μπράβο, Μέλμπεργκ, Ντουντού, Μαρέσκα, Ζαϊρί (46' Ντάρμπισαϊρ), Μιραλάς, Όσκαρ (46' Μήτρογλου), Ντιόγκο (69' Φετφατζίδης)

ΜΠΕΣΑ (Σπέτιμ Ντούρο): Μπακάι, Αλίου, Χατζιμπούλιτς, Τσικαλέσι (85' Τραγκάι), Οσμάνι, Φερίζοβιτς, Πότσι, Ντος Σάντος, Ντέμπι (71' Στίνι), Τζακούπι (76' Χόντζα), Λαζαρέφσκι