Ήταν τραγικός......

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 16.5.06

Ένας τραγικός, ένας αγνώριστος Άρης, ο χειρότερος Άρης της φετινής περιόδου απογοήτευσε τους πάντες και ηττήθηκε με κατεβασμένα χέρια στο Γαλάτσι από τον πολύ καλό ΠΑΟ με το βαρύ σκορ 83 - 67.Ο Άρης από την αρχή του παιχνιδιού ήταν ανύπαρκτος μέσα στη ρακέτα και στον επιθετικό και στον αμυντικό τομέα και προσπάθησε μόνο με τριποντά και με και άμυνα στην περιφέρεια να μείνει στο παιχνίδι. Αυτό όμως κράτησε μόνο για ένα ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο ο Παναθηναϊκός καθάρισε το παιχνίδι και στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άρης τα παράτησε. Κανένας παίκτης δεν ξεχώρισε από τον Άρη, ούτε ο Πόντιους παρά τους 18π που πέτυχε γιατί όλοι ήταν μόνο από τριποντά ( ! ).Τα δεκάλεπτα : 21-19, 46-40, 70-51, 83-67. Οι ποντοι : Καστλ 2, Σιγάλας 3, Καμπερίδης 2, Μπρούερ 9, Χαριτόπουλος 8, Ασημακόπουλος 3 , Ουίλκινσον 7 , Πάντιους 18 , Πέτροβιτς 3 , Στακ 8, Γκργκούροβιτς 4. Ελπίζουμε πως η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα φανεί περισσότερο ανταγωνιστική στα επόμενα παιχνίδια.