ΠΑΟΚ-ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ 1-0

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 20.8.10

Προβάδισμα για την πρόκριση στους ομίλους του Uefa Europa League πήρε από εχθές ο ΠΑΟΚ που νίκησε με 1-0 την Τουρκική Φενέρμπαχτσέ. Εξαιρετικός στο πρώτο ημίχρονο ο δικέφαλος του Βορρά κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με ένα έξοχο γκολ του Βιερίνια. Στην επανάληψη η αποβολή του Βίτολο άλλαξε την εικόνα της Ελληνικής ομάδας που οπισθοχώρησε κατάφερε όμως να διατηρήσει το μηδέν στην εστία της και σε μια εβδομάδα καλείται να υπερασπιστεί την νίκη της.

ΠΑΟΚ (Παύλος Δερμιτζάκης): Κρέσιτς, Μπουσαϊντί, Λίνο, Μαλεζάς, Κοντρέρας, Γκαρσία, Βιτόλο, Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης (85' Παπάζογλου), Ίβιτς (77' Φιλομένο), Μουσλίμοβιτς (60' Σορλέν).

Φενέρμπαχτσε (Αϊκούτ Κοτσαμάν): Βολκάν, Γκονούλ, Αντρέ Σάντος, Λουγκάνο, Ιλχάν, Μπαρόνι, Σαχίν, Τοπούζ, Κανέρ (69' Οζέρ), Άλεξ, Σεντούρκ (46' Νιάνγκ).