Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής PlayOff

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 12.5.08

Θριαμβευτικά έκλεισε την παρουσία του στην λεωφόρο για την φετινή περίοδο ο Παναθηναϊκός αφού έπειτα από την νίκη του επί του Άρη και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της ΑΕΚ στην Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο τερμάτισε και μαθηματικά πρώτος στα PlayOff κερδίζοντας το εισιτήριο εξόδου στα προκριματικά του Champion's League.

Αναλυτικά:
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΡΗΣ 3-1
Mε πρωταγωνιστή τον Γιώργο Καραγκούνη ο οποίος πέτυχε δυο τέρματα (56' 63'), ο Παναθηναϊκος σφράγισε το εισητήριο του για τα προκριματικά του Champion's League. O Ετνογιέ (62') πέτυχε ένα ακόμα τέρμα ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Τιάγκο Ζεντίλ στο 73'

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΑΕΚ 2-2
Η ΑΕΚ κατάφερε να πετύχει την ανατροπή στη Νέα Σμύρνη στο πρώτο ημίχρονο, με τους Ριβάλντο (25') και Λυμπερόπουλο(39') να κάνουν το 2-1 μετά το αρχικό γκολ του Φερνάντες στο 20', ωστόσο τον τελευταίο λόγο είχε ο Σκούφαλης (90)' όπου με το γκολ που πέτυχε στερεί από την Ένωση το δικαίωμα να διεκδικήσει την τελευταία αγωνιστική την έξοδο της στον προκριματικό γύρο του Champion's League με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.