Στούρμ Γκράτς - ΑΕΚ 1-3

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 15.12.11

Την πρώτη της νίκη πέτυχε εχθές η ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League. Αρκετά καλή εμφάνιση από τους παίκτες του Νίκου Κωστένογλου που κατάφεραν να πετύχουν τρια γκολ και να πάρουν μια νίκη γοήτρου. Το σκορ άνοιξε για την Ελληνική ομάδα ο Μανωλάς στο 10' και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Μπέρνς έκανε το 0-2, στο 43., Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν και μείωσαν στο σκορ στο 59' με τον Καϊντζ, όμως τον επίλογο των τερμάτων του αγώνα έγραψε στο 77' ο Κλωναρίδης.

Σκόρερ: Κάιντζ (59') --- Μανωλάς (10'), Μπερνς (43'), Κλωναρίδης (77')
Κίτρινες: Κάιντζ, Κάλα, Ντούντιτς, Χάας