ΠΑΟΚ - Ουντινέζε 0-3

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 24.2.12

Το νωθρό του ξεκίνημα πλήρωσε εχθές ο ΠΑΟΚ που γνώρισε την ήττα με 0-3 από την Ουντινέζε και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού. Στα 15 λεπτά του αγώνα η Ιταλική ομάδα κατάφερε να πετύχει 2 τέρματα με τους Ντανίλο στο 6' και Φλόρες στο 15' και έβαλε τον δικέφαλο του βορρά στο καναβάτσο. Ο Μπόλονι αποφάσισε να κάνει νωρίς αλλαγές, περνώντας τον Γεωργιάδη στην θέση του Σταφυλίδη όμως οι επιθετικές ενέργειες του ΠΑΟΚ δεν ήταν αποτελεσματικές ως προς την τελική προσπάθεια. Στην επανάληψη η Ουντινέζε κέρδιδε αμφισβητούμενο πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ντομιτσί και ουσιαστικά έδωσε έναν τυπικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Σκόρερ: Ντανίλο (6'), Φλόρες (15'), Ντομίτσι (51'-πέναλτι)
Κίτρινες: Τσιρίλο, Σνάουτσερ, Γκαρσία, Μαλεζάς, Φαμπρίνι, Μπενάτια