Λάτσιο - Παναθηναϊκός 3-0

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 9.11.12

Δεν κατάφεραν να πάρουν ένα θετικό αποτέλεσμα οι πράσινοι στην Ρώμη και ηττήθηκαν με 3-0 από την Λάτσιο. Με δυο γκολ του Κόζακ στο 22' και στο 40' βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο ημίχρονο οι παίκτες του Ζεσουάλδο Φερεϊρα και πλέον ήταν δύσκολο το έργο τους στην επανάληψη, ενώ δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την άμυνα των "Λατσιάλι". Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 58ο λεπτό με κεφαλιά του Φλοκαρι, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ζάρατε.

Σκόρερ: Κόζακ (22', 40'), Φλόκαρι (58')
Διαιτητής: Σοργκενχόφερ (Αυστρία)
Κίτρινες: Σεϊταρίδης, Βιτόλο, Βελάσκες, Τσάνα

Λάτσιο: Μαρτσέτι, Σιανί, Σκαλόνι, Ραντού, Τσάνα, Γκονζάλες (67' Ερνάνες), Ονάζι, Λεντέσμα, Ζάρατε, Κόζακ (76' Κλόζε), Φλόκαρι

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Βύντρα, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Ζέκα, Χουχούμης (59' Μαυρίας), Χριστοδουλόπουλος, Κουίνσι, Τοτσέ (23' λ.τ. Πετρόπουλος)