ΣΑΛΚΕ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ 4-0

Posted by ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ 20.10.15

Σχεδόν για 25 λεπτά κατάφερε να αντισταθεί ο Αστέρας Τρίπολης στο "Veltins Arena" απέναντι στην Σάλκε, όμως γνώρισε τελικά την ήττα με 4-0. Ο Ντι Σάντο πέτυχε 3 γκολ στο πρώτο ημίχρονο (28', 37' και στο 44' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι), ενώ ο Χούντελαρ στο 84' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.
 Αν και η Ελληνική ομάδα δεν κατάφερε να κάνει κάποια ευκαιρία, κέρδισε σημαντικές εμπειρίες που μπορεί να αποδειχθούν χρήσιμες στο μέλλον.

Γήπεδο: Veltins-Arena
Διαιτητής: Pol van Boekel (Ολλανδία)
Βοηθοί: Bas van Dongen, Davie Goossens (Ολλανδία)
4ος: Patrick Langkamp (Ολλανδία)
Γκολ: Ντι Σάντο (28', 37', πεν. 44'), Χούντελααρ (84')
Κάρτες: Έντερσον (44'), Γκοϊάν (46')
Κόκκινες:-

ΣΑΛΚΕ: Θεοδωρόπουλος, Σανκαρέ, Γιαννούλης, Λούι, Γκοϊάν (69' Φούντας), Ζησόπουλος, Χαμντανί, Ιγκλέσιας, Έντερσον (79' Κουρμπέλης), Μάσα (59' Τσοκάνης), Γιάννου
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Φέρμαν, Χέβεντες, Κολάσινατς, Ρίτερ, Ματίπ, Γκάις (46' Αϊχάν), Γκορέτσκα (73' Μάιερ), Σανέ, Χέιμπιεργκ, Ντι Σάντο (63' Τσουπό-Μοτίνγκ), Χούντελααρ